اطلاعیه شماره 2 برگزاری کلاس های مجازی دانشگاه ویژه دانشجویان

چهارشنبه 13 فروردين 1399 کد خبر : 6330
آمار بازدید : 1611

ویژه دانشجویان

     

      دانشجویان محترم دانشگاه هاتف

      با سلام

احتراما پیرو اطلاعیه قبلی، مبنی بر ضرورت برگزاری کلاسهای دانشگاه به صورت مجازی، روشهای آموزشی ممکن به شرح ذیل خواهند بود:

روش اول: آموزش الکترونیکی بر خط (Online )

در این روش اساتید محترم راس ساعت برنامه هفتگی کلاس، که در ابتدای شروع ترم تحصیلی اعلام شده است ، به سامانه کلاس مجازی متصل شده و بصورت برخط کلاس خود را برگزار می کنند. در این روش کلیه دانشجویان در همان ساعت به کلاس وارد شده و اساتید حضور دانشجویان را مشاهده می کنند و اساتید می توانند با دوربین لب تاپ و یا دوربین نصب شده برروی کامپیوتر خود، بصورت زنده و تصویری با دانشجویان صحبت کنند و فایل های پاورپوینت یا ورد و یا pdf خود را روی صفحه کامپیوتر آورده و شروع به تدریس نمایند. در این سامانه دانشجو می تواند با اجازه استاد به گفتگوی کلاس وارد شود و بصورت زنده و مانند یک کلاس حضوری، موضوعات درسی مورد بحث استاد و دانشجویان قرار گیرد. در این سیستم ورود و خروج اساتید و دانشجویان در سامانه ثبت می شود و اساتید می توانند حضور و غیاب دانشجویان خود را مشاهده کنند. در این روش، کلاس مجازی قابل ضبط از طرف دانشگاه نیست اما اساتید می توانند فایلهای آموزشی خود در کلاس را بعد از پایان کلاس، تحویل دانشگاه داده تا در سامانه LMS دانشگاه قرار گیرد تا دانشجویان بتوانند به آنها دسترسی داشته باشند.

روش دوم : آموزش الکترونیکی  غیر بر خط (Offline )

در این روش اساتید محترم می توانند در روزهای قبل از شروع کلاس، فیلم ویدئویی از کلاس خود تهیه کنند و تحویل اداره آموزش و حوزه IT دانشگاه نمایند. این فیلم ویدئویی با عنوان درس و نام استاد در سامانه LMS دانشگاه بارگذاری خواهد شد و دانشجویان می توانند به این فیلم دسترسی داشته باشند. در سامانه LMS استاد می تواند حضور دانشجو را مشاهده کند که کدامیک از دانشجویان و چند بار به سامانه مراجعه کرده اند و فیلم را مشاهده کرده اند. در این سامانه امکان دادن تکلیف و گرفتن تکلیف توسط استاد و دانشجو وجود دارد. حتی در کنار فیلم امکان قراردادن فایل PDF یا پاورپوینت یا فایل وورد استاد نیز برای دانشجویان امکان پذیر است.

روش سوم : ترکیبی از روش آموزش الکترونیکی بر خط و غیربرخط 

در این روش اساتید محترم می توانند بخشی از کلاسها ی خود را به صورت برخط با سامانه آموزش الکترونیکی تدریس نمایند و بخشی از کلاس خود را غیر برخط با تهیه فیلم ویدئویی آموزشی، اجرا نمایند

 

دانشجویان عزیز:  اطلاعات تکمیلی، شیوه نصب نرم افزارها، فیلم آموزشی برای استفاده از نرم افزار و ارسال گذر واژه و رمز عبور سامانه  برای دانشجویان محترم تا پنجشنبه این هفته ارسال خواهد شد. برای هر رشته یک پشتیبان از همکاران هاتف پیش بینی  می شوند. لذا جای هیچ گونه نگرانی برای اجرای کلاس های خود نداشته باشید. همکاران هاتف با تمام جزئیات شما را برای اجرای این کلاس ها راهنمایی خواهند کرد. بعد از یک جلسه کلاس، مشاهده خواهید کرد که این شیوه دارای اجرای بسیار ساده  ولی بسیار کیفی خواهد داشت.

منتظر اطلاعیه های بعدی باشید.

لطفا کلیه دانشجویان محترم توجه داشته باشند که انشاالله کلاس ها از روز شنبه 16/1/99 بدون تعطیلی برگزار خواهند شد. یقین داریم یک آموزش با کیفیت و با کمیت مناسب به صورت مجازی در دانشگاه هاتف برگزار خواهد شد.

با تشکر

حوزه معاونت آموزشی دانشگاه هاتف